top of page
a3103d84-9bd9-48f2-b120-61633ea398d8.jfif

Merhaba, ben Esmahan

Yaşam koçu & Öğrenci Koçu,

 Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, kültürlü ve zamanının ilerisinde bir kasabasında, saygın bir ailenin son iki kızından biri olarak dünyaya geldim. Evet, son iki. Bir de ikiz kardeşim var. 6 kardeşin marjinalleri biziz  ama birbirimize hiç benzemeyiz. 

 Üniversite öğrencisi olana kadar toplum kurallarına uyan, uysal, ve hanım hanımcık bir kızdım. Anneannemin yanında el bebek gül bebek büyütüldüm. Ha, bir de çok kitap okurdum. 

 Üniversiteyi, Ankara Gazi Üniversitesi, Teknoloji ve Eğitim Fakültesinde okudum. Kitap okuma tutkum üniversite yıllarında da devam etti. Hafta sonlarını, Zafer Çarsısında turlayarak, kitap alarak ve sergi salonlarında gezerek geçirirdim. Ankara Sanat Tiyatro'suna uğramayı da ihmal etmezdim. Arkadaşlarım, benden entel dantel diye bahsederlerdi.

 Nihayetinde üniversite bitti ve sorgulamalar başladı. Hayatı sorgula, toplum kurallarını sorgula derken kabuğumdan yavaş yavaş sıyrıldım.

 Daha sonrası çok sevdiğim öğretmenlik yıllarım... Hep farklı bir şeyler katmaya çalıştım öğrencilerime. Eğitim sistemini eleştirmek yerine bu sistemde en iyi en farklı ne yapılabilir, öğretmeye ve yol göstermeye çalıştım.

 2008 yılında, eğitim koçu olarak çalışmak için öğretmenlikten emekli oldum. Kişisel gelişim ve öğrenci koçluğunda farklı bakış açıları keşfedebilmek ve kendimi geliştirmek amacıyla eğitimler aldım. 2008'den bu yana profesyonel anlamda kişisel gelişim uzmanı, yaşam koçu ve öğrenci koçu olarak çalışmaya devam ediyorum.

bottom of page